Janina Sedleckienė

Janina Makuškaitė-Sedleckienė gimė 1925 m. gruodžio 25 d. Rokiškio rajono Ulikėlių kaime, ūkininkų šeimoje. Rokiškyje baigė vidurinę mokyklą. Janina mėgo poetą Maironi, rašytojus A. Maceiną, S. Šalkauski, buvo aktyvi ir susipratusi lietuvaitė. Janinos dėde K. Būga buvo pirmasis Lietuvių kalbos žodyno redaktorius, Mokytojaudama Rokiškio gimnazijoje, J. Makuškaitė dirbo kartu su poetu A. Keliuočiu. 1945 m. Janina už pogrindinio laikraščio „Laisvės kelias" platinimą buvo nuteista 10-čiai metų kalėti lageriuose. Vėliau Janina įstojo į Krasnojarsko politechnikos instituto Statybos fakultetą.

Janina su vyru Romualdu, buvusiu partizanu, į Baisogalą atvyko 1967 metais. Tačiau jos pažiūros ir garsiai reiškiamos mintys sovietiniu laikotarpiu daug kam buvo nepriimtinos, todėl inžinierė statybininkė gana dažnai neturėjo darbo. Lietuvos Atgimimą Janina Sedleckienė sutiko su dideliu džiaugsmu ir pasitenkinimu. Vėl pradėjo mokytojauti dėstė tikybą. Aktyviai reiškėsi Sąjūdžio veikloje, atstatant Laisvės paminklą Lietuvos savanoriams bei perlaidojant iš durpyno iškastų partizanų palaikus. Lietuvos laisvė Janinai buvo brangiausia dovana, nes su ja galutinai išsipildė jaunystėje puoselėtos viltys ir lūkesčiai.

Atkūrus laisvę ir Nepriklausomybę, Janina Sedleckienė labai aktyviai dalyvavo ir daug dirbo katalikiškos literatūros platinimo darbe. Atkaklaus jos darbo dėka Baisogalos tikintieji, mokiniai, kultūros įstaigos buvo aprūpinti katalikiška spauda. Dažnai laikraščius ir žurnalus Janina užsakydavo iš savo santaupų. Net ir sunkiai sirgdama, ji neapleido šių pareigų. Janinos Sedleckienės nueitas gyvenimo kelias tikros ir uolios katalikes tarnavimo Dievui, Tėvynei ir Žmonėms pavyzdys.

2005 m. lapkričio mėn. 17 d. tyliai ir ramiai iš mūsų tarpo pasitraukė didi mokytoja, katalikiškos spaudos apaštalė, Lietuvos patriotė ir mūsų parapijietė Janina Sedleckienė, bet Janina buvo ne tam gimusi, kad amžiams pranyktų iš mūsų atminties.