Vaistinė

               Kai kurie archyviniai šaltiniai teigia, kad vaistinė Baisogaloje įkurta 1887 m. ir joje dirbo provizorius L. Verzanskis. Per Pirmąjį pasaulinį karą vaistinė sudegė. 1919 m. V. Komaro patalpose vaistinę įkurdino provizorius V. Vaitiekūnas. Rusijoje vaistininko padėjėjo specialybę įgijęs į gimtinę sugrįžo Petras Bložė. Iš tuometinio savininko V. Vaitiekūno jis nupirko vaistinę, tačiau V. Komaras atsisakė nuomoti patalpas. Miestelio centre P. Bložė nupirko apdegusį medinį namą, jį suremontavo ir 1920 m. viename namo gale įkūrė vaistinę, o kitame gyvenamąsias patalpas ( žr. nuotrauką ).

             Vaistinėje dirbo pats P. Bložė ir jo žmona Marija. 1946 m. P. Bložė buvo areštuotas ir represuotas, o jo vaistinė – nacionalizuota. Jį pašalinus, vaistinėje dirbo provizorius Grigaliūnas, po jo V. Krivaitienė, M. Guobienė. Kartu su ja kurį laiką dirbo jauna farmacininkė Izabelė Poškutė – Ramanauskienė ( žr. nuotrauką ). Mirus M. Guobienei, vaistinės vedėja tapo Roza Mikalauskienė. Dirbo E. Didžiulienė, V. Vėtienė ir V. Kazakevičienė. I. Ramanauskienė pasakojo, kad vaistinėje buvo gaminami vaistai pagal gydytojų parašytas formules.

      1980 m. pastačius naują ambulatoriją, vaistinė perkelta į šį pastatą, o senoji vaistinė po kelerių metų nugriauta. Vaistinei vadovavo Danguolė Kablytė, dirbo E. Dižiulienė ir G. Kablienė ( žr. nuotrauką ), V. Vėtienė, A. Jaraškienė. Baisogalos žmonės, pagerbdami Baisogalos vaistinės įkūrėjo, tremtyje žuvusio P. Bložės atminimą, 1995 m. prie Baisogalos ambulatorijos pastato pritvirtino paminklinę lentą ( žr. nuotrauką ) 1997 m. vaistinė atiteko ,,Camelia“ vaistinių tinklui, kuri 2020 m. perkeliama į pastatą, šalia ,,Gausos“ parduotuvės ( žr nuotrauką ).

2001 m. I. Ramanauskienės name buvo atidaryta Baltijos vaistinių grupei priklausanti vaistinė ( žr. nuotrauką ).

Bložės vaistinė (metai nežinomi)
I.Ramanauskienė
G.Kablienė ir E.Diudulienė